Dzięki BORA uwolnicie się Państwo od przytłaczających, tradycyjnych okapów. Brak ostrych kantów i narożników na wysokości głowy, która jest przez to łatwo narażona na kontakt z nimi. Nie ma żadnych uchwytów. Brak w polu widzenia i na okularach przeszkadzającej pary. Nic nie zastawia widoku. Szczególnie w wypadku posiadania otwartej kuchni osoby gotujące nie znajdują się z boku, lecz są częścią goszczącego pomieszczenia.
 

Klimat

Nareszcie gotowanie w świeżym powietrzu - nareszcie gotowanie bez przeszkadzającego okapu.
Im wyżej pozwolimy się podnieść oparom, zanim zostaną zassane, to tym szybciej i więcej rozprowadzą się po pomieszczeniu - ciągnąc ze sobą zapach i tłuszcz, które osiądą na meblach, szczególnie tych pokrytych tkaniną. Efektem tego jest to, że zarówno Państwo, Państwa rodzina oraz goście będziecie mieć przez cały dzień na sobie coś z gotowanych, pieczonych i smażonych przy Waszej obecności potraw. BORA zdecydowanie kończy z tym. Uwalniane w czasie gotowanie tłuste opary nie rozchodzą już w pomieszczeniu, lecz są zatrzymywane w specjalnie do tego celu przeznaczonym filtrze ze stali szlachetnej.
 

Swoboda planowania

Nowe możliwości w architekturze kuchni.
Oprócz wielu technicznych zalet, których można doświadczyć dzięki BORA, są też zupełnie nowe możliwości planowania kuchnia , które potrafią wyraźnie przekonać do marki BORA. Macie Państwo możliwość zrobienia wszystkiego tego o czym zawsze marzyliście. Gotowanie przy oknie i pod skosem dachowym, kuchenna wyspa bez przeszkadzającego okapu, więcej miejsca dla wiszących szafek w małej kuchni, bezfugowy minimalizm... W ten sposób BORA jest skalą porównawczą dla nowej estetyki w kuchni - zupełnie pozbawionej przeszkadzającego okapu.
 

Cisza

Wyraźnie cichsze, niż dotychczasowe okapy.
Hałas oznacza stres. W wielu sytuacjach życiowych nie możemy niestety od niego uciec. Dlaczego więc dobrowolnie decydujemy się na hałasujący okap w naszej kuchni? Jesteśmy wtedy poddawani naciskowi przykrych dźwięków o mocy 70 dB(A) i to przy samej głowie. Jest to zdecydowanie zbyt głośny i zbyt stresujący czynnik. BORA natomiast jest podczas gotowania czy pieczenia prawie nie słyszalna - nawet przy maksymalnej mocy wyciągu słyszy się sam wyciąg w minimalnym stopniu, gdyż jest on cichszy nawet od smażonego steku. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu mądrej techniki w postaci cichobieżnych silników, które nie wiszą na wysokości głowy. Perfekcyjne odizolowanie dźwięków pozwala Państwu cieszyć się z niezakłóconej przyjemności gotowania - szczególnie w otwartej kuchni.
 

Oszczędność energii

BORA nie zużywa żadnych cennych zasobów.
Rachunek jest prosty: dotychczasowe okapy zasysają do 1000 m3/h powietrza z Państwa kuchni. To kosztuje nie tylko więcej prądu, ale również powoduje zwiększenie się kosztów ogrzewania. Bo przecież okap nie tylko wciąga opary, ale również drogo ogrzane powietrze - czyli dochodzi do zużycia drogocennych zasobów naturalnych. BORA współgra ze środowiskiem i zasysa mniej niż połowę tego co zwykłe okapy. Sprytnie zastosowana prędkość powietrza zamiast dużej objętości to nasza dewiza. Jest to szczególnie wartościowa zaleta, którą cenią sobie odpowiedzialni kucharze w domach pasywnych i zużywających minimalne ilości energii.
 

Czyszczenie

Wygodne mycie w zmywarce.
Czyszczenie okapów to to jeden wielki problem sam w sobie: nie jest to zajęcie proste, zajmuje czas i wymaga często posiadania narzędzi i co najgorsze o wątpliwym często efekcie. Ten sam problem występuje zarówno przy zajmowaniu się wnętrzem okapu, jak również jego dużą powierzchnią zewnętrzną. Szczególnie przykre zajęcie w wypadku posiadania okapów sufitowych: aby wyjąc filtr, wyczyścić okap i ponownie zamontować filtr trzeba trzy razy skorzystać z drabiny. Te wszystkie czynności w wypadku wyciągów BORA są dziecinnie proste. Wszystkie ruchome części pozwalają się wyjąc ręcznie i bez używania narzędzi. Wystarczy po prostu włożyć je do zmywarki - i gotowe.
 

Jakość

Wysokiej jakości materiały gwarantują długie życie produktu.
Jeżeli chodzi o jakość naszych produktów, to tylko to co najlepsze jest dla nas wystarczająco dobre. Wysokiej jakości materiały, które gwarantują dużą funkcjonalność i długowieczność użytkowania łączą się bez żadnego kompromisu w ofercie premium, jakimi są wszystkie urządzenia BORA. Wszystkie elementy, które wyglądają, jak zrobione z metalu, są rzeczywiście wykonane ze stali szlachetnej. Wszystkie ceramiczne płyty grzewcze, które występują we wszystkich trzech seriach BORA, są wykonane z wolnej od metali ciężkich ceramiki produkowanej przez markową, jedyna taką na świecie, firmę Schott. Wszystko po to, aby dać Państwu długą przyjemność gotowania z BORA.

Aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, dokonać indywidualnej wyceny lub zadać inne pytanie skontaktuj się z nami, poprzez naciśnięcie przycisku obok.